0

GRAND PRIX I edycji konkursu malarskiego POSTAWY 2013

Katarzyna Frankowska & Katarzyna Wiesiołek
4 - 14 października 2013
Galeria M

W maju tego roku odbyła się pierwsza edycja konkursu malarskiego POSTAWY 2013, organizowanego przez Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Z każdej pracowni malarskiej wrocławskiej Akademii wyłoniono najlepsze prace studentów, które wzięły udział w konkursie. Jury, w składzie: Maria Dziedziniewicz, Andrzej Saj, Andrzej Jarosz, Wojciech Kaniowski i Paweł Lewandowski-Palle, przyznało nagrodę Grand Prix Katarzynie FrankowskiejKatarzynie Wiesiołek, studentkom z pracowni profesora Stanisława Kortyki, a wyróżnienia honorowe otrzymały Marcelina Groń i Klaudia Zawada.

Główną nagrodą w konkursie jest w tym roku wystawa indywidualna w Galerii M we Wrocławiu, na której otwarcie zapraszamy w piątek, 4 października 2013 o godzinie 19:00.

Organizatorami wystawy są Galeria M Marii & Marty Dziedziniewicz oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Katarzyna Frankowska (1988)

Urodzona w Złocieńcu, absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, obecnie studentka IV roku malarstwa we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Stanisława Kortyki.

..pragnęłabym zatem przedstawić moje dzisiejsze stanowisko w kwestii malarstwa. Jest to połączenie konstruktywizmu, figuratywizmu, ekspresjonizmu oraz malarstwa uwikłanego w wiele symboli. Być może postawa ta swą rozbieżnością i natłokiem tematów ma charakter barokowy, jednak wspólnym odnośnikiem do tego wszystkiego jest poetyckość i elementy humoru wpisujące się w moje prace już od wielu lat. Jak powiedział poeta Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki: Sztuka wynika z potrzeby kompromitacji, a kompromitacja związana jest w pewnym sensie z ryzykiem. Na takie ryzyko mam ochotę. – Katarzyna Frankowska 

Katarzyna Wiesiołek (1990)

Urodzona w Nowogardzie, absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, od 2010 studentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie w pracowni malarstwa profesora Stanisława Kortyki. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina (2009, 2010) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Zrealizowała kilka wystaw indywidualnych, wzięła udział w konkursach i wystawach zbiorowych, między innymi VIII International Biennial of Drawing Pilsen 2012, V Międzynarodowy Konkurs Rysunku we Wrocławiu (2012), czy 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Wozownia w Toruniu (2012).

No products in the cart.