Galeria M

  • polski
  • English

O nas

Galeria M aktywnie działa na rynku sztuki współczesnej od 1997 roku. Nasz pierwszy lokal znajdował się na średniowiecznej uliczce Jatki, gdzie Galeria M istniała do 2019 roku. W 2002 roku otworzyliśmy drugi lokal w osiemnastowiecznym budynku Odwachu przy ulicy Świdnickiej, gdzie działamy obecnie.

Reprezentujemy artystów, organizujemy wystawy, bierzemy udział w targach sztuki w Polsce i za granicą, prowadzimy działalność wydawniczą. Naszym głównym założeniem jest promowanie twórczości polskich artystów oraz pokaz szerokiego spectrum sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki warsztatowej, rysunku, rzeźby, szkła i ceramiki artystycznej.

W naszej kolekcji mamy prace ponad siedemdziesięciu artystów. Są to uznani twórcy, jak Urszula Wilk i Eugeniusz Minciel, XY ankamierzejewska, Barbara Trzybulska, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Danka Jaworska, Mirek Antoniewicz czy Stanisław i Anna Wejmanowie, a także ciekawi młodzi artyści, których wspieramy i promujemy – Katarzyna Kukuła, Katarzyna Adamek-Chase, Ignacy Nowodworski czy Kacper Bożek.

Działalność wystawiennicza Galerii M to pokazy indywidualne, zbiorowe i tematyczne. Naszym twórcom organizujemy także wystawy zewnętrzne, w Polsce i za granicą, między innymi w Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, w galeriach w Wiesbaden, Monachium i Starnbergu. Uczestniczymy w targach sztuki: Art Fair Stockholm, Art Poznań, Warszawskie Targi Sztuki, RING Targi Sztuki we Wrocławiu, Kunstmesse Leipzig w Lipsku, Affordable Art Fair w Amsterdamie. Każdego roku bierzemy udział w Nocy Muzeów.

Publikujemy wydawnictwa promujące artystów z nami związanych – katalogi, karty autorskie, zaproszenia, kalendarze artystyczne – w 2000 roku otrzymaliśmy wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Kalendarzy VIDICAL-Wilanów.

Realizujemy specjalne edycje grafik na zamówienie, np.: Przemysława Tyszkiewicza dla Auto-Zatoki i dla Galerii M, Mirka Antoniewicza dla Volvo Poland oraz dla DeLaval we Wrocławiu, Tadeusza Michała Siary dla Państwowej Inspekcji Pracy.

Prowadzimy szereg działań dla klientów indywidualnych i firmowych: aranżacja wnętrz, pomoc w doborze prac, obsługa eventów firmowych.

Galerię M prowadzą Maria & Marta Dziedziniewicz.

Galeria M działa pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11.oo – 18.oo, w soboty 11.oo – 15.oo