0

Galerię M prowadzą
Maria & Marta Dziedziniewicz

O nas

Aktywnie działamy na rynku sztuki współczesnej od 1997 roku. Nasz pierwszy lokal znajdował się na średniowiecznej uliczce Jatki, gdzie Galeria M istniała do 2019 roku. W 2002 roku otworzyłyśmy drugi lokal w osiemnastowiecznym budynku Odwachu przy ulicy Świdnickiej, gdzie pracujemy do dziś.

Galeria M działa pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artyści

W Galerii M prezentujemy prace kilkudziesięciu artystów i artystek. Wśród nich są twórcy, którzy uczestniczyli w kształtowaniu się profilu galerii: Mirek Antoniewicz, Eugeniusz Józefowski, Leszek Rózga, Tadeusz Michał Siara, Krzysztof Żelechowski, Elżbieta Janczak-Wałaszek. Z czasem dołączyli do nas kolejni: Krzysztof Skórczewski, Christopher Nowicki, Danka Jaworska, Eugeniusz Minciel, Barbara Trzybulska, Beata Stankiewicz-Szczerbik, Urszula Wilk, Andrzej Kasprzak, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Kacper Bożek, Anna Sobol-Wejman, Stanisław Wejman Rafał Nowak i inni.

Grupę współtworzą młodzi artyści Katarzyna Adamek-Chase, Ignacy Nowodworski, Monika Cichoń, Teodor Durski, Daria Pietryka.

Wystawy

Działalność wystawiennicza Galerii M to pokazy indywidualne, zbiorowe i tematyczne. Do tej pory zrealizowałyśmy ponad sto wystaw. Naszym artystkom i artystom organizujemy także wystawy zewnętrzne, w Polsce i za granicą, między innymi w Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, w galeriach w Wiesbaden, Monachium i Starnbergu. Każdego roku bierzemy udział w Nocy Muzeów.

Targi sztuki

Na swoim koncie mamy udział w licznych targach sztuki w Polsce i za granicą: Art Poznań, Warszawskie Targi Sztuki, IAF Warsaw, RING Targi Sztuki we Wrocławiu, Art Fair Stockholm (2002, prezentacja prac Eugeniusza Geta-Stankiewicza i Mirka Antoniewicza), Kunstmesse Leipzig w Lipsku, Affordable Art Fair w Amsterdamie i Hamburgu, Discovery Art Fair w Kolonii.

Publikacje

Publikujemy wydawnictwa promujące artystów z nami związanych – katalogi, karty autorskie, zaproszenia, kalendarze artystyczne – w 2000 roku otrzymaliśmy wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Kalendarzy VIDICAL-Wilanów.

 

Realizujemy specjalne edycje grafik na zamówienie, np.: Przemysława Tyszkiewicza dla Auto-Zatoki i dla Galerii M, Mirka Antoniewicza dla Volvo Poland oraz dla DeLaval we Wrocławiu, Tadeusza Michała Siary dla Państwowej Inspekcji Pracy.

Zamówienia specjalne

Prowadzimy szereg działań dla klientów indywidualnych i firmowych: aranżacja wnętrz, pomoc w doborze prac, obsługa eventów firmowych.

Brak produktów w koszyku.