0

My private protected landscape area

Urszula Wilk
14 maja 2016
Galeria M Odwach

During this year’s European Night of Museums we are pleased to invite you to the exhibition of watercolours by Urszula Wilk, a well known Wrocław based painter, the winner of International Watercolor Biennial in Shenzen, China in 2015.

Na “ Mój prywatny obszar chronionego krajobrazu” składają się otwarte malarskie kompozycje zbudowane z modułów- tworzące przestrzeń malarską, która w zależności od możliwości ekspozycyjnych może się rozrastać lub zawężać. 

Bezpośrednią inspiracją jest natura z jej fascynującą zdolnością do zmienności i niepowtarzalności. Niepoliczalna ilość elementów, które funkcjonują w nieskończonej ilości kombinacji i potęgująca to wszystko zdolność do przetwarzania, ewoluowania, śmierci i rodzenia się na nowo. Natura ma zdumiewającą zdolność do tworzenia form przestrzennych, niepowtarzalnych struktur istniejących przez moment lub stulecia, barw i światła zmieniających się w zależności od pór dnia i roku. Żywa przyroda tworzy architekturę powietrza – każdy ruch, trzepotanie skrzydeł, opadanie liści, oddech, dźwięk pozostawiają w powietrzu rysunek – tworząc niewidzialne kształty i formy – które same się tworzą, rysują i malują – reagując tylko na żyjący świat. Woda i powietrze spostrzegane jako bardzo wrażliwi nadawcy i odbiorcy znaków z niekończących się nigdy, żyjących światów, zapisujące każdą obecnosć i nieobecność w naturze.
Urszula Wilk

 

 

No products in the cart.