0

Mój prywatny obszar chronionego krajobrazu

Urszula Wilk
14 maja 2016
Galeria M Odwach

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów zapraszamy na otwarcie wystawy akwareli Urszuli Wilk, dobrze znanej wrocławskiej malarki, zwyciężczyni Międzynarodowego Biennale Akwareli w Shenzen w Chinach w 2015 roku.

Na “ Mój prywatny obszar chronionego krajobrazu” składają się otwarte malarskie kompozycje zbudowane z modułów- tworzące przestrzeń malarską, która w zależności od możliwości ekspozycyjnych może się rozrastać lub zawężać. 

Bezpośrednią inspiracją jest natura z jej fascynującą zdolnością do zmienności i niepowtarzalności. Niepoliczalna ilość elementów, które funkcjonują w nieskończonej ilości kombinacji i potęgująca to wszystko zdolność do przetwarzania, ewoluowania, śmierci i rodzenia się na nowo. Natura ma zdumiewającą zdolność do tworzenia form przestrzennych, niepowtarzalnych struktur istniejących przez moment lub stulecia, barw i światła zmieniających się w zależności od pór dnia i roku. Żywa przyroda tworzy architekturę powietrza – każdy ruch, trzepotanie skrzydeł, opadanie liści, oddech, dźwięk pozostawiają w powietrzu rysunek – tworząc niewidzialne kształty i formy – które same się tworzą, rysują i malują – reagując tylko na żyjący świat. Woda i powietrze spostrzegane jako bardzo wrażliwi nadawcy i odbiorcy znaków z niekończących się nigdy, żyjących światów, zapisujące każdą obecnosć i nieobecność w naturze.
Urszula Wilk

Wystawę oglądać będzie można już w sobotę 14 maja od godziny 12:00. Na wernisaż zapraszamy o godzinie 20:00.

Galeria M Odwach, w Noc Muzeów będzie otwarta od południa do północy.

Zapraszamy!

Brak produktów w koszyku.