0

EUGENIUSZ MINCIEL w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

2014.01.23

Z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie niezwykłej prezentacji prac malarskich naszego artysty Eugeniusza Minciela we wrocławskim Muzeum Narodowym, którą będzie można oglądać w dniach 27 stycznia – 9 marca 2014.

Informacja ze strony Muzeum:

Obrazy namalowane w pracowni i prace tworzone bezpośrednio w sali wystawienniczej złożą się na najnowszą prezentację wrocławskiego artysty Eugeniusza Minciela. W sali kameralnej ustawiony zostanie specjalny boks zbudowany z blejtramów, na których malarz zawiesi kilkanaście swoich obrazów. Białą przestrzeń pomiedzy nimi zamaluje, tworząc jedno wielkie dzieło. 

To nie będzie klasyczna wystawa malarstwa – wyjaśnia artysta. Punktem wyjścia dla projektu jest założenie, że malarstwo – obraz jest sferą nieograniczoną, totalną. Rezultatem projektu będzie wygenerowanie 2 przestrzeni malarskich- statycznej i dynamicznej. Przestrzeń malarska statyczna – obrazy namalowane w pracowni, przestrzeń malarska dynamiczna – tworzona przez artystę w Muzeum. W końcowym efekcie przestrzenie te dopełnią się i uzupełnią tworząc nadrzędną wartość malarską. Nie ma granicy pomiędzy obrazem na płótnie a przestrzenią malarską, która jest dla każdego malarza wszechogarniająca i zawładniająca. Jest naturalnym środowiskiem, w jakim żyje artysta.

 

 

 

 

Brak produktów w koszyku.