0

DZIKIE SŁOŃCA

Małgorzata Malwina Niespodziewana
30 września 2016
Galeria M Odwach

Zapraszamy na wystawę rysunku i grafiki Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej zatytułowanej DZIKIE SŁOŃCA.

Głównymi bohaterkami moich nowych rysunków są kobiety – dzikie słońca, awangardowe, mądre, ceniące sobie wolność i budujące swój własny świat. Wystawę można czytać jak książkę, podążać za narracją strona po stronie lub otwierać ją w dowolnym miejscu. To opowieść o wspólnocie i dziedzictwie, opresji, próbie unicestwienia, walce i odbudowie.
MM Niespodziewana

Artystki nie trzeba nikomu przedstawiać – prężnie i aktywnie działa na polskim rynku sztuki od blisko dwudziestu lat, a motywem przewodnim jej poszukiwań jest człowiek, jego rola, tożsamość, emocje, ciało. Zajmuje ją tematyka gender oraz feminizm. Absolwentka krakowskiej ASP (dyplom na Wydziale Grafiki u profesora Stanisława Wejmana w 1998; stopień doktora sztuk pięknych u profesora Jacka Gaja w 2007).

Jej prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Krakowie, Uppsala Art Museum w Szwecji, Polish Museum of America w Chicago, Museum of Paper w Mino oraz Kanagawa Prefectural Gallery w Japonii, Gabinecie Grafiki i Rysunku Museo civico di Crema e del Cremasco we Włoszech oraz wielu kolekcjach prywatnych. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie, jest laureatką licznych prestiżowych stypendiów i nagród ( Rezydencja artystyczna w Mino Art Village Project w Japonii w 2002 i 2006, Krakowska Grafika Miesiąca 2001, 2002, 2004, Grand Prix Międzynarodowego Biennale Grafiki Krajów Bałtyckich, Kaliningrad – Königsberg w Rosji 2005, Artystyczne stypendium miasta Krakowa 1999, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 1997).

Na wernisaż oraz spotkanie z Małgorzatą zapraszamy w piątek, 30 września o godzinie 19:00.

Do zobaczenia!

IMG_7847 IMG_7854 IMG_7960 IMG_8029

Brak produktów w koszyku.