0

ECHO

Ignacy Nowodworski
25.09 - 9.10.2020
Galeria M

ECHO, najnowszy projekt Ignacego Nowodworskiego, eksploruje wspomnienia artysty oraz okruchy przeszłości – przegapione i odnalezione, takie, które chciałoby się zachować i te, które chciałoby się od siebie oddalić. ECHO powraca do relacji nawiązanych i doświadczanych na drodze życia, tych, które nas kształtują, które powodują niespodziewane zwroty czy zmiany. Dotyka momentów i miejsc, do których powracamy, i które czasami wracają do nas. Artysta przywołuje ECHO swoich fascynacji fakturą, pęknięciami i rysunkiem drewna, powierzchniami zmienionymi przez czas, z okresu swojego dzieciństwa w Borach Tucholskich.

Ignacy Nowodworski (1980) – absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie zdobył dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku. Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Rzeźby Wydziału Sztuki UO. Stopień doktora uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2018 roku. W swoich pracach wykorzystuje marmur, granit, drewno, metal oraz przedmioty znalezione. Wzajemne kontrasty materiałów i ich struktur są charakterystyczne w jego rzeźbach.
Prace artysty znajdują się w kolekcji „Zachęty” oraz prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Holandii i USA. Jest autorem statuetki MECENAS Galerii Sztuki Współczesnej, statuetki OPOLSKIE LAMY Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnych i statuetki MOSTY DIALOGU plebiscytu promującego wielokulturowość Województwa Opolskiego.

Zapraszamy na otwarcie wystawy ECHO oraz spotkanie z Ignacym Nowodworskim w piątek 25 września 2020 w godzinach 19-21.

Wystawa będzie czynna w dniach 25.09 – 9.10. 2020.

Do zobaczenia!

Brak produktów w koszyku.