0

LUBCIE SIĘ

Katarzyna Frankowska
14 maja 2016
Galeria M

Cieszymy się ogromnie, iż po raz kolejny naszą galerię przejmuje w swoje ręce Katarzyna Frankowska, zeszłoroczna absolwentka wrocławskiej ASP, malarka, performerka, najładniej uśmiechnięty dandys świata. Jej prace mogliście oglądać u nas, w Galerii M_DS, w Muzeum Współczesnym Wrocław, a nawet w Machinie Organice, gdzie odbył się pokaz jej rysunków z dzieciństwa. W ubiegłym roku brała udział w VII Ogólnopolskiej Wystawie Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2015 w Gdańsku.

Katarzyna Frankowska o wystawie:
Wystawa LUBCIE SIĘ prezentuje wybrane prace z różnych okresów mojego życia. Wydaje mi się, że wszystkie obrazy są moje. W każdym razie przyjmuję je takimi, jakimi są. Nie wszystkie zostały popełnione w ekstazie, ale wszystkie są stworzone pod jakimś wpływem. Zestawiając rysunki z dzieciostwa ze szkicami i obrazami wieku dorosłego, próbuję nadać im inne, nowe znaczenie. Obserwuję je, sprawdzam, czy się ze sobą dogadują. Są trochę wesołe. Są trochę smutne. Są takie na jakie sobie zasłużyłam. Lubię je.

Podczas Nocy Muzeów 2016 Galeria M będzie otwarta od południa do północy, natomiast wernisaż wystawy oraz spotkanie z Katarzyną będzie miało miejsce o 18:00.

Wystawa będzie otwarta w dniach 14 – 24 maja.

Zapraszamy, do zobaczenia!

Brak produktów w koszyku.