0

PODRÓŻOWANIE W PRZESTRZENI

Barbara Trzybulska
19 czerwca 2015
Galeria M

W piątek, 19 czerwca 2015, zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy ceramiki Barbary Trzybulskiej zatytułowanej Podróżowanie w przestrzeni.

Prezentowane będą obiekty i kolaże ceramiczne, które stanowią artystyczną refleksję na temat poezji Małgorzaty Południak.

Kolaże Baśki Trzybulskiej są odrębną opowieścią. Odpowiedzią na snujące się w moich wierszach pytania, stwierdzenia, uczucia, które nazwała, zanim się pojawiły. Podróżowanie w przestrzeni. Ulepione obrazy zaledwie dotykają wspomnień, kształtują melancholię, zahaczają o harmonię, naturę, modyfikują czas. Kształtują drogę artystki, która dąży do prostoty, logicznych rozwiązań, rozszerzając narrację o podróż w głąb siebie. To niezwykły moment, w którym autorefleksja staje się niepełnym wizerunkiem myśli. Wciela emocje w detale, odgryza światu, dlatego zapamiętujemy obrazy, jako własne. Pogłębiamy je, odwołujemy się do symboliki, a przede wszystkim do samodzielnego myślenia, co jest konsekwencją działania, zetknięcia treści wypływających z wierszy, by epicko wejść w glinę i poradzić sobie z tym, co nas nurtuje. Baśka daje odbiorcy możliwość, krok po kroku, na ujawnienie dojrzewających intelektualnie obrazów.

Małgorzata Południak, fragment artykułu Ślady z 54. numeru kwartalnika sZAFa

Na wernisaż wystawy zapraszamy 19.06.2015 o godzinie 19:00.

Wystawa będzie czynna w dniach 19 – 29 czerwca 2015.

_D703468 _D703434 _D703479

Brak produktów w koszyku.