0

SPÓŁKA ZOO

Elżbieta Janczak-Wałaszek
1 grudnia 2017
Galeria M

Zapraszamy na otwarcie wystawy prac Elżbiety Janczak-Wałaszek, znanej wrocławskiej artystki, absolwentki Wydziału Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Elżbieta zajmuje się projektowaniem ceramiki, instalacją i rzeźbą.

Na wystawie przedstawiam wizerunki nieprzypadkowo wybranych zwierząt, którym przypisuje się więcej znaczeń niż ich nazwa własna i wygląd. Oprócz symboli zwierzęta spełniają jeszcze jedną bardzo ważną rolę: pomagają zaakceptować nasze codzienne szaleństwo, wyrywając z konsumpcjonizmu, ratują przed depresją.
Podobne zależności można zaobserwować w rodzinie lub wśród przyjaciół, dlatego też na wystawie umieściłam ceramiczne podobizny głów moich córek. Za efemeryczną fasadą rzeźbiarskich wizerunków dwóch młodych kobiet kryją się ślady wspólnych przeżyć i nakładających się historii. Te dwie bardzo bliskie mi osoby, przez długi okres dorastania budowały nasze wspólne relacje, nie zawsze proste.
”Spółka ZOO” to reminiscencje minionych zdarzeń, ”strumień świadomości” będący motorem do powstania tej wystawy – asocjacją zwierząt i ludzi w świecie połączonym wspólną historią, opowieścią, która pachnie jak deszcz niosący otrzeźwienie. – Elżbieta Janczak – Wałaszek

Na wystawie zostanie gościnnie zaprezentowany obraz Jiříego Surůvki Bad Girls.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 1 grudnia 2017 o godzinie 19:00. 

Wystawa będzie czynna w dniach 1 – 9 grudnia 2017.

Do zobaczenia!

Foka (biała) | Seal (white) Małpy | ApesKoala

Brak produktów w koszyku.