0

MOJA FUKUSHIMA Mirek Antoniewicz w Monachium

2014.04.28

Już w środę, 30 kwietnia 2014 o godzinie 19 w monachijskiej galerii Die Färberei zostanie otwarta wystawa zatytułowana MOJA FUKUSHIMA, poświęcona tragicznemu trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w Japonii w 2011 roku. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie ArtNations München, bierze w niej udział 64 artystów z 23 krajów całego świata, między innymi Mirek Antoniewicz. 

Każdy z artystów otrzymał wraz z zaproszeniem oryginalny tekst haiku lub gogyohshi autorstwa Taro Aizu, na motywach którego tworzył swoją pracę. Japoński poeta, urodzony i żyjący w prefekturze Fukushima, Taro Aizu także jest znany naszej publiczności z zeszłorocznej wystawy 24 GODZINY LUDZKOŚCI – Mirek Antoniewicz & Przyjaciele. 

Mirek Antoniewicz jest jedynym reprezentantem Polski, a wiersz, który otrzymał od Taro Aizu opowiada o pierwszych szkolnych zawodach sportowych na wolnym powietrzu:

 Children

Rush across the finish line…

A sport festival

 

Na jego podstawie artysta przygotował obraz Fukushima. Jest to tryptyk (trzy części 150 x 50 cm) wykonany w technice akryl na papierze.

Katalog wystawy online

Wystawa jest czynna do 11 maja 2014. Zapraszamy!

image description

 

Brak produktów w koszyku.