0

GRAFIKA

Kacper Bożek
17 maj 2014
Galeria M Odwach

Na tegoroczną Noc Muzeów Galeria M Odwach przygotowała ucztę dla koneserów grafiki warsztatowej. Zapraszamy na prezentację dwóch cykli prac Kacpra Bożka: Mistrz i Małgorzata oraz, premierowo we Wrocławiu, Rękopis znaleziony w Saragossie.

Kacper Bożek (1974) jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uprawia grafikę i rysunek oraz pracuje na macierzystej uczelni. Rękopis znaleziony w Saragossie to cykl trzynastu grafik z 2013 roku, wykonanych w technikach druku wklęsłego, dotyczących tematu procesów inicjacyjnych. Całość tworzy labirynt, a każda grafika jest rodzajem przejścia, ukazującego kolejne cechy ludzkiej natury.

Mistrz i Małgorzata, to zbiór dwunastu grafik wykonanych w technikach: akwaforta, akwatinta, mezzotinta i miękki werniks, który powstał w latach 2004-2007. Powieść Michaiła Bułhakowa, jakże znowu współcześnie brzmiąca, stała się punktem wyjścia dla bezceremonialnych graficznych rozważań o ludzkiej kondycji.

Oba cykle zostały wydane w formie kolekcjonerskich tek graficznych.

Wystawa jest realizowana we współpracy z Galerią Czas z Będzina. Na otwarcie zapraszamy w sobotę, 17 maja 2014 o godzinie 21:00. 

Wydarzenie na Facebooku

Brak produktów w koszyku.