0

HUMAN THEATRE

Andrzej Kasprzak
5 - 20 kwietnia 2019
Galeria M

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki, malarstwa i rysunku artysty Andrzeja Kasprzaka, zatytułowanej Human Theatre.

Moje prace kreują narrację na podstawie dotychczasowych doświadczeń, autobiograficznych wątków, emocjonalnych zapisów i poszukiwania nowego. Często w wyniku emocjonalnej syntezy powstaje tylko jeden element w kompozycji. Za to jego rozedrgana, rozbudowana forma i nerwowa, zamykająca homomorficzną sylwetę, linia wydaje się eksplodować od zawartych, wewnętrznych przemyśleń, emocji, rozbryzgów farby, skręcającej się drapieżnie kreski, brutalnej, szorstkiej faktury użytych materiałów. Zawiera w sobie całą zobaczoną, przeżytą, a niewypowiedzianą historię pełną szczegółów i detali. Staram się opowiadać o „naszym” świecie, o ludzkiej egzystencji, pokonywaniu kolejnych zakrętów, tęsknocie, zagubieniu, które mu nieustannie towarzyszy. Gubiąc człowieka w tłumie bezimiennych, zmultiplikowanych figur-postaci, w szarej, ruchomej przez powtórzenia kompozycji, pochylam się nad konkretną osobą, ogrzewam ją ciepłym kolorem, wydobywam ją na wierzch, na zewnątrz naszego spojrzenia. Ratuję w ten sposób przed samotnością. Siebie również.  A. Kasprzak

Otwarcie wystawy odbędzie się w Galerii M przy ulicy Świdnickiej 38a we Wrocławiu w piątek 5 kwietnia, o godzinie 19:00.

Wystawa będzie czynna w dniach 5 – 20 kwietnia 2019.

Zapraszamy!

 

fot. Jerzy Wypych

 

Brak produktów w koszyku.