0

Mirēk & Renē Pascal MALARSTWO

Mirek Antoniewicz & Renē Pascal
22 kwietnia 2016
Galeria M

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Mirka Antoniewicza i Renē Pascal’a.

RENÉ PASCAL /1948/
Urodził się w Lyon we Francji. Jest artystą tajemniczym, rzadko pojawia się publicznie, niezbyt często wystawia swoje prace. Jest mecenasem sztuki i kolekcjonerem, sam wyszukuje artystów, którym organizuje wystawy i wernisaże w niezależnym miejscu, które jest znane w Mediolanie jako Piscinacomunale Spaziodarteincopisteria. Adelaide de Martino napisała o nim, że woli pozostać w cieniu, przemawiać poprzez swoje prace, które w przeciwieństwie do niego, nie są niezauważalne, poruszają emocje widzów i wzbudzają ich ogromną ciekawość.

MIREK ANTONIEWICZ /1954/
Malarz, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Związany z Galerią M od 1997 roku. Miał ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Szwecji, Danii, brał udział w wielu wystawach zbiorowych i konkursach. Laureat nagród artystycznych w Polsce i za granicą. Maria Dziedziniewicz, prowadząca Galerię M, napisała o tym cyklu obrazów, iż nie jest on pamiętnikiem życia artysty, ale serią znaczących sekwencji przywołującą sytuacje doświadczane w różnym stopniu przez pokolenie lat pięćdziesiątych. Ten indywidualny komentarz rzeczywistości czyniony z dużym dystansem,
często zabarwiony ironią, jest spojrzeniem wstecz z perspektywy dnia dzisiejszego. Staje się pytaniem o możliwości i uwarunkowania życiowych wyborów.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 22 kwietnia 2016 roku o godzinie 19:00.
Wystawa będzie czynna do 2 maja.

Mirek i Rene Pascal (9) Mirek A 018 copy  Mirek i Rene Pascal (4)Mirek i Rene (7)

Brak produktów w koszyku.