Obrazy

Sztuka od zawsze odgrywa ważną rolę w życiu i w kształtowaniu kultury. Każdy z nas ma odmienny sposób jej postrzegania i z nią obcowania. Od obojętności do zamiłowania – rozpiętość potrzeb jest ogromna.

Galeria M od dwudziestu pięciu lat stwarza przestrzeń do prezentacji sztuki, daje możliwość obcowania z nią i wchodzenia z nią w relacje. Prezentujemy szerokie spektrum sztuki, a szczególne miejsce w naszej kolekcji zajmują obrazy. Dobór artystów, poszukiwanie różnych zakresów motywów, tematyk i technik to podstawa naszej pracy. Kolekcja prezentowana w Galerii M jest przemyślana, staramy się pracować zarówno z doświadczonymi i cenionymi artystami, jak i z młodym pokoleniem twórców. Wybrane przez nas obrazy są oryginalnymi dziełami artystycznymi, mają swój unikatowy styl i ekspresję. Wprowadzają w świat sztuki indywidualnie, o czym warto się przekonać obcując – przeglądając całą naszą kolekcję kilkudziesięciu artystek i artystów.

Obrazy – dzieła sztuki, na które warto zwrócić uwagę

W wirtualnej przestrzeni, na naszej stronie, prezentujemy starannie wyselekcjonowane prace malarskie naszych artystów. W oparciu o zdobywaną latami wiedzę i doświadczenie, pokazujemy prace ważne, mające unikalną ekspresję, tworzone różnorodnymi technikami. Niosą one także przekaz indywidualnego twórcy czy twórczyni, ich spojrzenie na rzeczywistość. Warto zwrócić uwagę na te artystyczne wypowiedzi, warto z nimi obcować, dostrzec zawarte w nich komunikaty, doświadczenia, konteksty, zaobserwować ich ekspresję, kolory, czy kompozycję, a także własne odczucia i reakcje względem danego obrazu.

Jakie obrazy są dostępne w Galerii M?

Artystyczne wybory Galerii M i nasza kolekcja to wynik długofalowej współpracy z artystkami i artystami. Ich twórczość wyznacza markę naszej galerii. Obrazy figuratywne i abstrakcyjne, każdy z własnym mikroklimatem i opowieścią. Od prac monochromatycznych do dzieł pełnych koloru i ekspresji. Prezentacja online daje możliwość zapoznania się i wyszukania dzieł sztuki dla siebie, dla bliskich, do własnej przestrzeni. Zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie opowiemy o wybranych obrazach i ich twórcach. Poszukiwanie obrazu zawsze jest przygodą.